Proč HTPPS

Co je HTTPS?

HTTPS je zjednodušeně řečeno šifrovaný přenos dat mezi serverem a prohlížečem zákazníka. Na rozdíl od nešifrovaného HTTP zamezuje odposlouchávání citlivých údajů (osobních údajů, hesel, platebních karet) posílaných z prohlížeče na e-shop a chrání proti podvržení falešných stránek.

Proč používat HTTPS?

  1. Zabezpečení přenosu dat.

    Věskerá komunikace mezi serverem a prohlížečem klienta je při použití HTTPS šifrována. To snižuje riziko odposlouchávání citlivých údajů, které zákaznící zadávají (jména, adresy, telefony, platební karty,..). Pro e-shop je to základní vlastnost a první krok k získání důvěry zákazníka.

  2. Prohlížeče budou označovat weby bez HTTPS jako nezabezpečené.

    Doba, kdy prohlížeče budou razantně informovat o tom, že web je nezabezpečený, se rychle blíží. Zákazníci si rozmyslí, jestli na takovém webu budou vůbec nakupovat a zadávat tam své údaje.

  3. Vyhledávače (Google) začínají dávat přednost webům s HTTPS před těmi, které tuto funkcionalitu nemají.

    Pro e-shopy je velmi důležité, jak vysoko se objeví ve výsledcích vyhledávání. Pokud je Google pošle dozadu jen kvůli chybějícímu HTTPS, prodejům to vůbec neprospěje.

Jak přejít na HTTPS?

Přechod na HTTPS není nijak složitý. Stačí k tomu TSL certifikát, upravit nastavení webového serveru a trochu přizpůsobit e-shop. Především je třeba opravit odkazy, které jsou "natvrdo" nastavené na HTTP. Většinou se to dá stihnout za dopoledne. Napište nám a my se o vše postaráme.

Chcete funkční Magento e-shop nebo Magento konzultaci?
Kontaktujte nás na tel. +420 774 714 916 nebo e-mailem info@getready.cz.

Zanechte nám zprávu a my se Vám ozveme.